05 ГРУДНЯ: Апп. вiд 70-ти: Филимона й Архипа i мц. рiвно­апостольної Апфiї. Блгв. кн. Михаїла Тверського. Блвг. Ярополка, у св. хрещеннi Петра, кн. Володимир-Волинського. Мчч. Кикилiї (Цецилiї), Валерiана, Тивуртiя i Максима. Мч. Прокопiя, читця. Мч. Менигна. Прп. Агави Ісмаїльтянина. Прав. Михаїла, воїна, болгарина.

опубліковано 6 груд. 2018 р., 01:48 evg z   [ оновлено 6 груд. 2018 р., 01:59 ]
свв. апп.від 70-ти
Цього дня Церква Свята (східного обряду) відає честь пам'яті святого апостола Филимона і тих, що з ним.

Ці святі були в царстві Нероновім. Вони увірували через проповіді та науку святого апостола Павла та стали його учнями і послідовниками. Несли слово Христове до язичників та постраждали за Христа від невірних еллінів у Колосах.

Коли ж бо молитви свої послали Богові у святій церкві із християнами, то ідолослужителі, що ненавиділи християн, напали на них; всі ж, хто був у церкві, втекли, тільки залишилися Филимон, і Архип, і Апфія.Нечестиві, схопивши їх, привели до житохранителя єфеського Артокліса. Битий же був Архип жорстоко і від людей, що мимо йшли, і від дітей ножами по всьому тілу поколотий. По тому святий Филимон був битий без милосердя і, закиданий камінням, та й помер. Свята ж Апфія також була побита камінням. І з такими муками святі перейшли до Бога.

Згідно "Житія святих" Димитрія Туптала (Ростовського).